Plečky ve stylu Maschio Gaspardo

4 až 18 řádku přesnosti

V portfoliu skupiny Maschio Gaspardo každým rokem přibývá mnoho nových nebo inovovaných strojů. Samozřejmostí jsou ovšem i stroje, které najdeme v nabídce již mnoho let. Jednou z kategorií takovýchto strojů jsou v rámci pěstování širokořádkových plodin meziřádkové kultivátory, které jsou vyráběny v záběrech od 4 do 18řádků.

Plečky jsou nedílnou součástí každé linky pro pěstování širokořádkových plodin. V našem portfoliu můžeme najít stroje, které se liší hlavně rámy a následně boční ochranou rostlin. Hlavní pracovní element s názvem „HS“ je aktuálně k dispozici na všech modelech. Pracovní orgány HS jsou vybaveny paralelogramem a 3 nebo 5 pracovními radličkami. Každá radlička má šířku 150mm.

 

Nejzajímavější modelem z celého portfolia je právě plečka, která je pojmenovaná po svých pracovních elementech, „HS“. U modelů HS se jedná o stroje s hydraulicky sklopnými rámy do 2,5m v nejzajímavějších provedeních 8 řádků do kukuřice nebo 12 řádků do cukrové řepy. Stroj se skládá z 2 hlavních rámů o profilu 100x100x5mm, kdy první slouží k spojení případného přihnojení a dalších komponentů a druhý slouží k držení pracovních sekcí, a jednoho rámu o profilu 100x80x5, který zajišťuje spojení sklopných sekcí. Díky montované konstrukci je velice jednoduché přenastavení na jinou meziřádkovou vzdálenost a není problém verzi, která je nastavená na 8 řádků po 75 cm přenastavit na 12 řádků po 45cm. Na výběr jsou 3 typy ochranných prvků rostlin. První je klasické provedení s ochrannými deskami, druhé je provedení dvojitého vějířovitého disku a poslední je diskové provedení pro přihrnování rostlin. Pro lepší orientaci jsou k dispozici následná provedení (zvýrazněná písmena určují provedení):

 

MP ochranné desky


 

MDD dvojité vějířovité disky


 

ZD přihrnovací disky


 

A číslo, které se nalézá před písmeny, značí počet radliček.

Novinkou pro rok 2014 bylo provedení INTELIGENTE. Jedná se o systém elektronického navádění, který funguje buď s hmatači, nebo s kamerovým systémem. Počítač rozlišuje přes kameru barevné schéma podkladu a dle toho hydraulicky posouvá na kolejnici rám s plečkou. Stroj se řídí hlavním rozlišením barev - hnědá/zelená – půda/rostliny. Samotný systém by nebyl tak schopný, pokud by se nedal nastavit i odstín zelené. Toto je samozřejmostí celého sofistikovaného stroje.


<< zpět

 

Kontakt

BISO

Registrace newsletteru

Registraci newsletteru budete dostávat pravidelně novinky na váš email.

BISO Schrattenecker

Česká a Slovenská republika

www.biso.eu

Václav Štursa

Obchodní zástupce

Mob.: +420 724 980 471
Email: info@biso.eu