Výjezd do výrobních závodů MG (1. část)

Výjezd se zákazníky Maschio Gaspardo - část 1.

Ve dnech 31.listopadu až 2.prosince, se konal zájezd do výrobních závodů skupiny Maschio Gaspardo. Celého zájezdu se zúčastnilo 44 zákazníků a obchodníků, kteří značku MG vlastní nebo se rozhodují o koupi.

Odjezd proběhl 31.11. v 10:00 ze střediska v Sedleci u Mikulova. Celá cesta proběhla bez problémů a za necelých 9hodin, skupina dorazila do prvního hotelu, kde po ubytování proběhla společná večeře. První den, 1.12., začala prohlídka výrobního závodu Maschio setkáním přímo s panem Egidiem Maschiem, ředitelem a majitelem skupiny. Poděkoval zákazníkům za věrnost a víru v produkty skupiny a popřál příjemně strávené dny. Následovala společná fotka a již se vyrazilo do provozu v Campodarsego. Zde se na ploše přes 120.000m2 rozkládá celý výrobní závod vč.logistiky. Prohlídka začala u administrativní části budovy, kde je zázemí pro exportní činnost, vývojové oddělení a marketingové oddělení. Následoval náhled do části vyčleněné pro náhradní díly, kde zákazníci mohli vidět 10 elektronický skladů „MODULA“, kde stačí zapsat číslo dílu a automaticky je díl načten a přivezen dílaři. Tento systém se používá ve všech výrobních závodech skupiny. Do jednoho takového skladu, se může vejít až 10.000 dílů. Další část prohlídky směřovala podél oddělení aplikace. K vidění zde bylo např. nové profesionální vyžínací rameno Katia PRO, které je oficiálně v prodeji od listopadu letošního roku. K vidění byla i barvící linka a linka pro výrobu pevných rotavátorů a rotačních bran. Na nejdelší výrobní lince se vyrábí hydraulicky sklopné stroje – velké rotavátory se záběrem až 6,2m, rotační brány až 8m a mulčovače se záběrem až 6,2m. Následovala secích strojů Corona a Contessa a jako poslední část výroby, bylo k vidění elektronické vyvažování rotorů. Následovala procházka ve venkovním skladě strojů, který je vidět i z letadla. 80% strojů v tomto skladě je prodáno a připraveno k expedici k zákazníkům z celého světa. Poslední nedílnou součástí návštěvy byla prohlídka fotovoltaické elektrárny o výkonu 1,1 MW. Maschio Gaspardo Group dostalo ocenění CARBON THRUST, za každoroční snižování emisí při průmyslové výrobě. Další fotovoltaické elektrárny se nachází na výrobních provozech TERRANOVA a GASPARDO. Dohromady dávají výkon 3,3MW.

Po krátkém přejezdu, jsme se dostali do jádra výroby strojů skupiny, do výrobního závodu TERRANOVA, kde se vyrábí kompletní konstrukce a náhradní díly. Prohlídka začínala skladu surového materiálu a u 7 CNC vyřezávacích strojů, kde je pod dozorem 3 lidí vyráběna kompletní produkce pro potřeby další výroby. Zákazníci se mohli podívat na svařovací roboty od firmy ABB, kteří automaticky svařovali opět pouze pod dozorem obsluhy. Cesta pokračovala do výroby náhradních dílů v zadní části provozu. Zde byla vidět příprava pro kalení a kalení samotné. 4 linky, které jedou non-stop, jsou plně automatické a dochází k přestávkám pouze při výměně přípravků na výrobu.

Cesta pokračovala do další výroby vstupních materiálů, do závodu UNICKA. Jedná se o lisovnu, kde je 35 plně funkčních lisů. Největší lis, který se zde nachází má 5000tun a při výstavbě byl prvně postaven lis a až poté hala. V této lisovně se vyrábí pro vlastní využití pouze 15% dílů z celkové produkce, zbytek se vyrábí pro jiné výrobce, jako je ze zemědělského sektoru např. koncern CNH, Laverda a z jiných odvětví např. BOSCH a Volkswagen. Jedna část závodu, se specializuje čistě na výrobu přípravků do lisů s ohledem na požadavky zákazníků. UNICKA byl poslední závod v okolí Campodarsega, který jsme navštívili. Následoval asi hodinový přesun do nového člena skupiny, výrobce pluhů MORO. O dalších výrobních závodech se můžete dočíst v pokračování.

<< zpět

 

Kontakt

BISO

Registrace newsletteru

Registraci newsletteru budete dostávat pravidelně novinky na váš email.

BISO Schrattenecker

Česká a Slovenská republika

www.biso.eu

Václav Štursa

Obchodní zástupce

Mob.: +420 724 980 471
Email: info@biso.eu